داستان توماس باربری

یکی از بهترین کمپین های کریسمس تاکنون!برای جشن 160 سالگی برند جهانی بربری، کریستوفر بیلی و کارگردان آصف کاپادیا شرح حال مختصر توماس باربری را بیان کردند. به هر حال، مردی که گاباردین و معروف ترین مارک لباس بریتانیایی را که در آن کار می کنند اختراع کرد، قطعاً یک داستان زندگی دارد که ارزش گفتن دارد - حتی اگر کاملاً دقیق نباشد.

می خواهیم در مورد یکی از بهترین فیلم های کوتاه مد صحبت کنیم. کاری که باربری انجام داد صرفاً چیز دیگری است. در مدت بیش از 3 دقیقه "داستان توماس باربری" (اول نوامبر ۲۰۱۶) به کارگردانی آصف کاپادیا (مستند امی) برنده جایزه اسکار، شما را به همان زمان شروع بازگرداند و شما را به چسبیدن به صفحه محصور کند.

این فیلم کوتاه با روایت داستان توماس باربری ، متولد ۲۷ اوت ۱۸۳۵ ، تاسیس وی در سال ۱۸۵۶ در ۲۱ سالگی و اختراع گاباردین، پارچه ضد آب ساخته شده از پشم و پنبه محکم را به تصویر کشیده است.

امروزه تصویر Burberry یک مارک تجاری مشهور در سراسر جهان یک کت باربری است؟ و تصویری از همفری بوگارت که آن را در فیلم کازابلانکا پوشیده است در ذهن شما ظاهر می شود.


اما همه چیز از سال 1856 شروع شد وقتی توماس باربری فروشگاه خود را در انگلستان افتتاح کرد و تمرکز خود را بر روی تولید لباس در فضای باز گذاشت (او کسی است که جنس پارچه گاباردین را اختراع کرد.)

تاریخ شناخته شده ی این برند جهانی  از آنجایی شروع شد که با به کارگیری از منسوجات با فن آوری بالا ، او توانست در میان بسیاری دیگر، به سفر ارنست شاکلتون به قطب جنوب و همچنین سربازانی که در جنگ جهانی اول می جنگیدند، لباس پوشاند. نوآوری در آستانه خلق چیزی جدید، یک رابطه عاشقانه، یک ماجراجو در حال کشف قطعات ناشناخته، خیانت، تلخی و یک امتیاز گسترده. همه چیز در فیلم کوتاه و جذاب The Tale of Thomas Burberry با بازیDomhnall Gleeson ،Sienna Miller ، Dominic West و Lily James وجود دارد. جالب است، زیرا این کلیپ سه دقیقه ای بعنوان طعمه ای قوی جوایز فصل با بازی برخی از با استعدادترین بازیگران امروز کار می کند.

در این فیلم کوتاه مجموعه ای از بازیگران مرد و زن شایسته یک فیلم برنده آکادمی حضور دارند. بیایید با Domhnall Gleeson، مو قرمز انگلیسی شروع کنیم که هر سال بیشتر صحنه های فیلم ها ازآن خود میکند در نقش یک طراح و مخترع مشهور واقعی شخصیت اصلی توماس باربری بازی می کند، سیه نا میلر نقش مادر بچه های باربری یک نسخه داستانی از اولین عشق او، را بازی می کند. لیلی جیمز که به عنوان  خلبان بتی داوسون، بعلاوه سر ارنست شاکلتون که توسط باربری در تیتر اصلی خود در نقش کاوشگر قطب شمال با بازی دامستیک وست ظاهر شده اند.داستان کریسمس ۲۰۱۶ بسیار غیرمنتظره بود، و نه تنها چیزی که امیدوار بودند پیش پرده فیلم دو ساعته باشد، بلکه همچنین چیزی بود که آنها سعی کردند موفق به ادغام آن شوند و زیبایی توصیفات خود را با ترکیب عناصر جدید برند را غرق در سنت: در مورد رژ لب قرمز خیره کننده ای که لیلی استفاده کرده است یا شنل سیاه و سفید بلند  Sienna  که از آقای باربری فرار می کند، فکر کنید.

این مینی فیلم بسیاری از دستاوردها و نوآوری های مرد Burberry را روشن می کند ، از ایجاد لباس فرم برای سربازان انگلیسی در طول جنگ جهانی اول گرفته تا تجهیزات زمینی کاوشگر شاکلتون همه جا به کار گرفته تا کامل شدن کت سنگر برای نسل های بعدی. گلیسون در تریلر می گوید: "مردم با رویاهای خود به ظرف من می آیند و من آنها را زنده می کنم." 

کمی شاعرانه و برای دوستداران جذابیت انگلیسی، مطمئن هستیم که این بهترین چیزی است که برای مدت طولانی خواهید دید ...این فیلم تقریبا ۳ دقیقه ای را می توانید در ادامه ببینید:

نویسنده: برهان ترک فر